Občerstvení na oslavu

Chystáte narozeninovou oslavu a nevíte čím své hosty pohostit? Chcete si to užít a zároveň neporušit své nové stravovací návyky? Místo dortu nebo krémových zákusků upečte muffiny, na chlebíčky použijte grahamovou veku (koupíte jí např. v Albertu) a udělejte si na ně domácí pomazánku. Vyzkoušejte tyto zdravé recepty, na kterých si jistě všichni pochutnáte. Místo chipsů a tyčinek připravte obložený talíř plný zeleniny.

Čokoládové muffiny

Ingredience (cca 10-12 košíčků): 100 g třtinového cukru, 2 lžíce bio kakaa, 1 lžíce Ramy nebo Flory, 170 ml polotučného mléka, 220 g jemné celozrnné mouky, bio kypřící prášek, 2 vejce, 100 g kvalitní hořké čokolády (s vysokým obsahem kakaa).

Všechny ingredience smícháme a přidáme nastrouhanou čokoládu. Vzniklé těsto plníme do formiček asi 3/4 a pečeme v předehřáté troubě 20-25 minut. Necháme vychladnout a podáváme.

Jablkovo-skořicové muffiny s ořechy

Ingredience (cca 10-12 košíčků): 5 lžiček třtinového cukru, 4 lžičky skořice, 1 lžíce Ramy nebo Flory, 170 ml mléka, 220 g jemné celozrnné mouky, bio kypřící prášek, 2 vejce, hrst rozinek, hrst nasekaných čerstvých ořechů (vlašské, lískové, buráky), jablko.

Opět smícháme všechny ingredience a přidáme nastrouhané jablko. Formičky plníme do 3/4 a pečeme v předehřáté troubě 20-25 minut. Necháme vychladnout a podáváme.

7 dní ZDARMA v ženském fitness Contours

Muffiny

Česneková pomazánka

Ingredience (cca 0.5 kg): 2 polotučné tvarohy, několik stroužků česneku (množství zvolte podle ostrosti česneku), kousek tvrdého sýra (s 30% obsahem tuku), špetka mořské soli.

Tvaroh smíchejte s kapkou polotučného mléka (pro jemnější konzistenci), nastrouhejte tvrdý sýr, přidejte drcený česnek dle vaší chuti, osolte. Před podáváním nechte vychladnout.

Finská pomazánka

Ingredience (cca 0.5 kg): 2 polotučné tvarohy, sýr Niva, jarní nebo lahůdková cibulka.

Tvaroh opět smíchejte s kapkou polotučného mléka (pro zjemnění), přidejte Nivu a jemně nasekanou cibulku, nesolte (Niva je slaná dost). Před podáváním nechte vychladnout. Po té natřete plátky grahamové veky a ozdobte dle vaší fantazie a chuti. Vhodná je např. kyselá okurka, plátek čerstvého ananasu, hroznové víno, čerstvá mandarinka, vlašský ořech atd.

Co se týče alkoholu, nebudu vám radit, ať nepijete. Je to přece oslava, tak si klidně připijte, ale s rozumem. Dejte si skleničku suchého červeného vína nebo tmavé pivo či panáka tvrdého (např. vodky). Dva drinky jednou za čas jsou povoleny, ty vám neuškodí. Ale při požití vyššího množství ztrácíte zábrany a tak se u vás mohou vyskytnout náhlé chutě. Nezapomeňte také na čistou vodu, alkohol dehydruje.

Závěrem:
I zdravé jídlo je kalorické, proto se nikdy nikam nehrňte s prázdným žaludkem. Abyste se na oslavě nepřejedli, snězte před tím dvě uvařená vejce natvrdo.
Hezky se bavte!

Lucie Jirásková

Kosmetička/vizážistka, milovnice domácího cvičení a zdravého životního stylu, fotomodelka a spisovatelka.

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>