Piloxing- kombinace boxu a pilates

Box a pilates. Myslíte si, že zkombinovat tato dvě poměrně odlišná cvičení nejde? Pak vyzkoušejte piloxing. Tento nový fitness program v Česku teprve začíná, ale hollywoodské hvězdy už mu propadly. Vypadá to ale, že se piloxing i u nás rozšíří jako třeba před pár lety zumba.

Jak vůbec tento program vzniknul? Je dílem švédské trenérky celebrit jménem Viveca Jensen, která se zabývá fitness a tancem. Věnovala se i baletu, kulturistice, boxu a pilates. Rozhodla se vytvořit nové cvičení a využila v něm všechny své pohybové a sportovní zkušenosti.

Jak piloxing probíhá?

Je to dynamické cvičení při rychlé hudbě. Prvky vycházejí a čerpají z pilates, boxu, tance i z aerobicu. Provozuje se ve skupinových lekcích a to nutí účastníky nevzdat se a zdokonalovat se, i přes vysokou fyzickou náročnost. Motivace je při něm potřeba. Díky kombinování několika druhů cvičení se zapojuje celé tělo a důkladně procvičíte i kardiovaskulární systém. Každé z cvičení se věnuje jiné tělesné partii.

Speciální rukavice se zátěží

Nezbytnou pomůckou jsou speciální rukavice se závažím o hmotnosti 250 g (jsou naplněné pískem), takže se můžete těšit na vyrýsované paže. Ovšem zvýšená zátěž v těchto partiích znamená vyšší zátěž pro svaly celého těla a hluboký stabilizační systém, což určitě brzy pocítíte. Zpočátku lze cvičit bez nich, a až zvládnete základní pohyby a kroky, tak rukavice přidat. Tyto rukavice se dají nosit i mimo piloxing, třeba při běhání.

7 dní ZDARMA v ženském fitness Contours

Piloxing je dobrý zejména na formování postavy a zlepšení kondice. Sportovci se pohybují ve vyšších tepových pásmech a spíše probíhá anaerobně než aerobně. Tudíž vyloženě na spalování tuků a hubnutí vhodný přímo není. Po cvičení budete sice vybití a vyřádění, ale i přes to budete cítit nadšení a energii.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>