Mrkvové burgery s hranolkami z celeru – domácí fast food

Kdo by neměl rád hamburgery, smažené hranolky, párky v rohlíku, kebab a jiná rychlá občerstvení, která jsou trendem dnešní uspěchané doby. Lákají vás na každém rohu a vy jim nedokážete odolat. Nebo jste v jednom kole a tak se jimi čas od času odbydete. Já jsem tomuhle „jídlu“ nikdy moc neholdovala, mastné věci mi odjakživa nechutnají. Ale ve zdravější verzi je to něco jiného. A chutná to i mnohem lépe!

Mrkvové burgery

Ingredience

500g kuřecích prsou (vhodné je i libové hovězí), 2 cibule, 4 menší mrkve, 2 kyselé okurky nebo 8 koleček salátové, sůl, 4 celozrnné housky, 4 listy ledového salátu (můžete nahradit čínským zelím), 2 větší rajčata, 4 plátky 30% sýra.

7 dní ZDARMA v ženském fitness Contours

Postup

Mrkvové burgeryMaso umeleme nebo rozmixujeme, přidáme jednu nadrobno nakrájenou cibuli, nastoruhanou mrkev a lehce osolíme. Vše důkladně prohněteme a rozdíleme na 4 díly, ze kterých vytvoříme placky o velikosti dlaně. Dáme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme na minimum asi 30 minut (po 15 minutách otočíme na druhou stranu). Mezitím si přepůlíme housky, natrháme salát, rajčata nakrájíme na plátky a cibuli na kolečka. Na půlku housky dáme list salátu, na to jeden burger, rajče, cibuli, okurku a sýr. Přikryjeme druhou půlkou housky a podáváme.

Celerové hranolky

Ingredience

1 velký celer, špetka soli, olivový olej

Postup

Celer oloupeme, nakrájíme na hranolky, vložíme na plech vyložený pečícím papírem, jemně osolíme a pokapeme olivovým olejem. Pečeme na minimu asi 30 minut (po 15 minutách obrátíme). Podáváme s mrkvovým burgerem.

Burger s hranolkami

Nezapomínejte, že i po zdravém jídle se může tloustnout, pokud budete mít vyšší příjem nežli výdej.

Lucie Jirásková

Kosmetička/vizážistka, milovnice domácího cvičení a zdravého životního stylu, fotomodelka a spisovatelka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>