Jak posilovat imunitu nejen na podzim

Změna letního počasí na chladné a sychravé je pro tělo zátěž. A proto je dobré do podzimu vstupovat s dobrou obranyschopností, která ochrání naše zdraví před jeho nástrahami. Posilovat imunitu je třeba celoročně. Tělo potřebuje čas a nevyplácí se začít na poslední chvíli.

Vše začíná správným jídelníčkem

Ve střevě se nachází část buněk imunitního systému, tudíž k péči o imunitu patří i dobrý stav trávicího systému. Jídelníček je potřeba přizpůsobit energetickému výdeji a nepřetěžovat trávení těžkými jídly. Důležitá je pravidelná konzumace ovoce a zeleniny, nejen kvůli vitamínům, ale i minerálům a vláknině. Pro imunitu je klíčový hlavně vitamín C (hlavně citrusové plody, brokolice, květák, zelí, kapusta, ale i ostatní druhy ovoce a zeleniny). Do jídelníčku je potřeba zařadit i kysané mléčné výrobky. Nebojte se konzumace česneku, má přírodní antibiotický efekt a imunitu posiluje opravdu účinně. Dostatečně pijte, nejprospěšnější je čistá voda nebo bylinné čaje.

— Velký výběr vitamínů na lepší imunitu z lékáren —

Pohyb na čerstvém vzduchu a psychická pohoda

Přirozeným posilovačem imunity je pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu za každého počasí. Pokud rádi běháte, jezdíte na kole nebo se procházíte se psem, je to velké plus. Když si na to zvyknete pravidelně, nebude vám vadit ani nepřízeň počasí. Pokud je opravdu ošklivo, je lepší zajít do fitness centra, než sedět doma. S tím souvisí i otužování. Můžete začít s vlažnou sprchou a postupně se dostat až ke studené.

7 dní ZDARMA v ženském fitness Contours

Imunita jde ruku v ruce nejen s fyzickou, ale i psychickou kondicí. Zkracující se dny a málo sluníčka mají vliv i na naši psychiku. Proto je na podzim a v zimě více nemocí. Zkuste být co nejvíce pozitivní a nestresovat se zbytečně. Bez dostatku spánku to ale nepůjde, to je základ.

Zkuste posílit svou imunitu tím, co nám nabízí příroda na konci léta a na podzim. Zde je několik tipů:

Jablka

By: Kabsik Park

Jablka, hrušky- ovoce bohaté na vlákninu a vitamíny, denní konzumace jablek snižuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Hrušky zase obsahují mnoho vápníku a boru.

Vinné hrozny- v čerstvé i sušené podobě obsahují hodně železa. To je nezbytné pro krvetvorbu, imunitu i činnost mozku.

Luštěniny- naši předkové je konzumovali daleko více, než my dnes. Obsahují bílkoviny, minerály (čočka obsahuje mnohem více železa než špenát) a vitamíny (hlavně skupiny B).

Červená řepa- typická podzimní zelenina, na kterou se dnes mnohdy zapomíná. Napomáhá dobrému trávení, obsahuje vitamín B a C.

Houby- houby zvyšují odolnost organismu, vyzkoušet kromě hub z lesa můžete i hlívu ústřičnou.

Jedlé kaštany- obsahují mnoho vitamínu C (více než citrusy) a E a vlákninu.

Dýně- obsahuje vitamín A, hořčík a vlákninu. Podpoří trávení a střevní imunitu. Zažene hlad a zásobí tělo tekutinami.

Šípky- posilují imunitu a zlepšují krevní oběh. Obsahují hodně vitamínu C, působí preventivně a urychlují léčbu nachlazení.

Pokud se budete poohlížet po nějakých podpůrných přírodních preparátech v lékárně, zde je příklad toho, co vám může pomoci:

Vitamíny (zejména A, C, B, E) a minerály (zinek a selen), beta glukany, echinacea, rakytník, enzymy, bakteriální lyzáty, kolostrum, chlorela, česnek, koenzym Q10.

 

 

 

Štítky:,

Comments

  1. By Leonkaa

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>