Tak tohle v posilovně nedělejte

Začít nebo nezačít? Tato otázka vystřižená jako z Hamletovi poutavé divadelní hry krouží nad mnoha začátečníky, kteří by rádi do posilovny. Velká část lidí, jenž projevili zájem o fitness centrum, se při svých prvních návštěvách necítí zrovna nejlépe. Namísto soustředění na správné provedení cviků se spíše koukají kolem sebe, jestli náhodou nevzbuzují příliš velkou pozornost. Bojí se výsměchu z důvodu špatně prováděných jednotlivých cviků, stejně jako kvůli vzhledu své tělesné schránky. Tyto obavy jsou však bezpředmětné. Lidé navštěvující posilovny jsou vesměs soudržní a dokonce se mezi nimi naleznou i tací, kteří velice rádi pomohou.

7 dní ZDARMA v ženském fitness Contours

Špatné dýchání

Nedílnou součástí kvalitně provedeného cviku je dokonalá souhra vdechu a výdechu. Pokud na tuto sounáležitost nehledíte a dýcháte si, jak zrovna uznáte za vhodné, tak své orgány nevyživujete dostatečným přísunem kyslíku. Tkáň potřebuje velké množství energie, kterou si může při cvičení vzít pouze z našeho cíleného a hlubokého nádechu. Nepřipravujme se o tuto pohonnou hmotu povrchním dýcháním, nebo nádechem ve chvíli, kdy by mělo následovat vyprázdnění plic. Z obecného hlediska platí, že při výdechu se dráždivost svalů snižuje a naopak. Právě tato skutečnost předesílá, že nejlepší je při sedu lehu vydechnout, když se zvedáme. Na tyto úkony se musíte soustředit, jinak se vaše cvičení stane neefektivní.

Špatné provedení cviku

Začátečníci se velice často dopouštějí chyby, že při posilování snaží zapojovat hlavně paže. Každý laik by si ihned přál mít velké bicepsy, aby ho škrtily rukávy od košile, a zapomíná na harmonii a soulad celého těla. Jednotlivé části organismu spolu úzce souvisí, takže pokud nebudete mít zpevněný trup, můžete si při posilování paží poškodit páteř. Nechte si od svého trenéra ve fitku, či provozovatele vyhotovit přesný plán určený vašim dispozicím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>