Začněte posilovat doma

Možná, že už máte nějakou návštěvu fitka za sebou a dost možná teprve uvažujete o tom, že do útrob tohoto centra nakouknete. Před svou prvotní zastávkou u celé řady přístrojů je dobré své tělo připravit. To platí i pro pokročilejší návštěvníky posiloven. Domácí cvičení se tak může stát skvělou formou přípravy a utužování postavy zároveň. My si prozradíme, jak se doma cvičí efektivně a s odpovídajícím výsledkem.

Proč vůbec cvičit doma

Důvodů proč cvičit doma může být celá řada. Ať už se jedná o finanční či sociální problémy, je tato varianta posilování ideální pro každého z vás. Doma si můžete vytvořit příjemnější prostředí, ale taktéž se dokonale připravit na návštěvu fitness centra.

7 dní ZDARMA v ženském fitness Contours

Co je potřeba

Bez základního vybavení se žádná domácí posilovna neobejde. Nemusíte si pořizovat nákladné stroje, které nebudete mít kde uskladnit, ale určitě si pořiďte podložku, dvě jednoručky s možností nastavení na bench. Pokud vám to prostor dovolí, tak si pořiďte i lavičku s nastavitelným sklonem. Taktéž nesmíme opomenout na hrazdu ke shybům. Tento prvek si můžete třeba přidělat mezi zárubně.

Jak cvičit

Nejlépe bude, když si pro tréninkový plán zaběhnete k odborníkovi, nebo můžete zapátrat ve vodách virtuálního světa, kde naleznete přesné znění cviků a jejich posloupnosti. V našich dalších článcích se o toto téma určitě opřeme a poskytneme vám ucelený soubor informací základních cviků k domácímu posilování. Nastiňme si alespoň ty základní, ke kterým nepotřebujete žádné stroje ani náčiní

Tricepsové kliky

Sedněte si na zem a nohy položte na lavičku, rukama se chytněte za zády za stoličku a vytahujte hýždě s výdechem do úrovně pomůcek. Nevracejte se úplně na zem a pokuste se při cvičení vydržet ve vzduchu.

Kliky ze stojky

Klasické kliky, které jsou prováděné ve stojce, tím se zvyšuje jejich náročnost. Posílíte nejen své tricepsy, ale také záda a ramena

Kliky s batohem

Možná vám to přijde jako novodobá vojenská šikana, ale tento posilovací cvik má své opodstatnění. Zvýšíte tak jeho účinnost a zpevníte si požadované partie mnohem rychleji, než obvykle. Ve fázi kliku se můžete navíc odrazit a tlesknout.

Comments

  1. By Petr Malík

    Odpovědět

  2. Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>