Orientální břišní tanec

Orientální břišní tanec je považován za nejstarší taneční umění na světě. Známe ho z harémů, ve kterých ženy tančily pro zábavu a rozptýlení cizinců. Jak již nese název, jedná se především o pohyb břicha a pánve. Spojení těchto dvou oblastí pomáhalo, v dřívějších dobách, ženám při porodu. Samotný břišní tanec je zejména ženská záležitost, avšak orientální tanec mohou tančit i muži.

Tento druh pohybu mi přirostl k srdci už v době mé puberty. Zaujala mě na něm nejen ladnost pohybů, která vycházela z krásy ženského těla, ale i samotný poslech rytmických melodií. A když jsem si k tomu ještě oblékla orientální kostým, složený z bohatě zdobeného topu a dlouhé sukně prošité penízkama, připadala jsem si jako princezna z tisíce a jedné noci. Na orientálním tanci není nic složitého. Naopak. Když zavřete oči, všechny pohyby vám půjdou samy.

Orientální břišní tanec

Proč břišní tanec?

Protože to je příjemná forma cvičení, při kterém se radujete z pohybu a těšíte tím i vaši mysl. Dále při něm formujete bříško, boky a stehna. Břišní tanec také pomáhá od bolesti zad a páteře. Učiní vás krásnější a svůdnější, dodá vám energii a inspiraci. Zmírní ženské potíže, zlepší vaši kondici, pomůže s otěhotněním. Celkově má blahodárné a léčivé účinky.

7 dní ZDARMA v ženském fitness Contours

Jak začít tančit?

Orientální břišní tanec - DVD1. Nejprve si pořiďte DVD břišních tanců. Doporučuji výuková DVD od české belly dancer Katky Krejčové, která nabízí výuku pro začátečníky i pokročilé. Naučíte se tak základy tanečních prvků pod vedením zkušené lektorky, jež vám vše podrobně vysvětlí a zároveň vás provede více než 50 tanečními variacemi.

2. Uvolněte se. Zavažte si kolem pasu penízkový šátek, který zakoupíte v běžném obchodě za pár korun (ten vám pro začátek stačí). A pusťte se do toho!

(Pro ty, co se budou cítit lépe v kostýmu, mohou si nějaký pořídit například zde)

Shrnutí

Jelikož jsem měla možnost vyzkoušet více břišních tanců podle různých lektorek, samozřejmě vše na VHS nebo DVD, nejlépe se mi tančilo právě podle Katky, kterou jsem objevila úplnou náhodou. Její styl tance se mi nejenže líbí, ale zároveň jsem se mohla naučit i něco nového, například celou taneční sestavu, a ne jen pořád dokola opakovat základy, které už jsem dávno znala. I když musím podotknout, že samostatné předvádení cviků bylo pro mě jednodušší než kombinace všech dohromady. Pokud se tomu však budete hlouběji věnovat, zdokonalíte i vaše taneční kreace.

Lucie Jirásková

Kosmetička/vizážistka, milovnice domácího cvičení a zdravého životního stylu, fotomodelka a spisovatelka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>