Obecně

Posilování je fyzické cvičení, jehož cílem je zlepšení fyzické, ale i duševní kondice. Posilování se může provádět s vlastní váhou (kliky, shyby, dřepy, výpony) nebo s činkami. Ať už chcete zlepšit svoji postavu, zdravotní nebo psychický stav, je posilování ta správná volba.

K posilování má blízko kulturistika, což je sport, který má za cíl požadovaný vzhled těla. U kulturistiky se hodnotí  dokonalý vzhled těla (symetrie, estetika, vyrýsování a mohutnost).

7 dní ZDARMA v ženském fitness Contours

Fitness zahrnuje sportovní činnosti a životní styl zaměřený na celkovou fyzickou zdatnost. Ve fitness by neměl existovat stereotyp, ale všestrannost. Fitness cvičenec by se tedy neměl zaměřovat na jednu oblast, ale cvičit celé tělo a různé disciplíny.

U fitness, posilování a kulturistiky hraje významnou roli stravování a odpočinek. Nemůžete 12 hodin denně tvrdě dřít a pak jít na hlavní potréninkové jídlo do rychlého občerstvení a spát 4 hodiny. Svaly potřebují po tréninku více odpočinku než normálně a kvalitní stravu.

V dalších příspěvcích zmíním základní posilovací cviky a také stravovací návyky.

Mgr. Tomáš Matonoha

Mezi mé záliby patří běhání, posilování, fitness, zdravá výživa a cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>