Sestavte si týdenní cvičební plán

Vrhnout se na posilování bez odpovídajícího cvičebního plánu se dá přirovnat hře na housle bez not. Každé zapálení pro věc je velmi důležité, ale nemělo by předčít selský rozum a řádnou přípravu. Velmi častou otázkou všech začínajících návštěvníků fitness centra je právě sestavení takového tréninkového plánu. V každé lepší posilovně by vám ho měli na požádání vyhotovit. Vždy se zohledňuje, jak vaše časové, tak i kondiční možnosti. Z tréninkového plánu lze samozřejmě sejít a při nevyhovujících parametrech jej přehodnotit. Nemějte však zbytečné obavy, dokonce i poctiví návštěvníci, kteří chodí cvičit řadu měsíců a mnohdy i let, nemají vyhotovený kvalitní cvičební plán. Vy máte však výhodu. Už jen to, že čtete tento článek, vás dostává do značné výhody, jelikož se stanete začátečníkem připraveným a vkročíte do světa posilování s řádným plánem od samého počátku. Ve své podstatě jde o cíleně sestavený program na jednotlivé svalové partie.

Týdenní cvičební plán

Zde hodně záleží na časových možnostech. Sestavení týdenního plánu je z tohoto důvodu velice obtížné. Hlavním předpokladem úspěchu je dodržování pravidelnosti. Taktéž se musí myslet na posilování svalů, jež se vzájemně nevyčerpávají. Zde se setkáváme s největší chybou, kdy si začínající snaží v jednom dni posilovat záda i bicepsy, což je samozřejmě špatně. Tato skutečnost vás po té omezuje při bicepsovém zdvihu, kdy se cvičí záda. Mezi další špatné kombinace řadíme prsní svaly a tricepsy. Zapojte raději prsní svaly společně s bicepsy do jednoho tréninku. Nezapomínejte na vhodné skloubení s břichem, nohami atd. Nejlépe však uděláte, pokud si necháte poradit od odborníka. Držte se ideálního počtu posilovacích dní mezi 3-4. V dalším díle si povíme o zásadách měsíčního cvičebního plánu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>